Paslaugos
Mėgstamiausi
Mano paskyra

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Senovės baltų vakarėlio idėjos

2022/02/04Party Inbox

Senovės baltų vakarėlio idėjos

Vakarėlio apranga ir stilius

Baltais vadinamos etninės grupės, gyvenusios šalia Baltijos jūros. Šiais laikais gyvuoja tik dvi baltų tautos – latviai ir lietuviai, tačiau senovėje baltų kalbomis kalbančių tautų buvo daugiau: tai kuršiai, žiemgaliai, prūsai, jotvingiai, sėliai ir latgaliai. Jeigu organizuojate senovės baltų vakarėlį, geriausia prieš tai apsilankyti Kernavėje ir užsukti į muziejų, kur sužinosite daugiau apie baltų gyvenimą ir kultūrą. Baltų apranga yra laisva, iš natūralių medžiagų. Moterys rengdavosi ilgais, laisvais drabužiais, kuriuos juosdavo diržu. Dominuojančios drabužių spalvos – pilka, balta, tamsiai raudona. Tiek vyrai, tiek moterys nešiojo įvairius žalvarinius papuošalus, baltų kariai – ginklus.

Vakarėlio dekoravimas ir serviravimas

Geriausia tokį vakarėlį surengti vasarą gamtoje. Jokios dekoracijos nesukurs tikroviškesnės atmosferos baltų vakarėliui nei pati gamta. Tradicinis baltų gyvenimo atributas – akmeninis, pagoniškas aukuras. Sukraukite ir užkurkite didelius laužus. Vietą, kurioje daugiausiai būriuosis svečiai, apjuoskite fakelais. Maistą taip pat serviruokite lauke. Tam geriausiai tiks lininės staltiesės, mediniai ir moliniai indai. Patiekalai turėtų būti kuo natūralesni ir paprastesni – duona, daržovės ir ant laužo kepta mėsa.

Vakarėlio programa

Baltai, kaip ir visos senovės gentys, daug dirbo. Pasiūlykite svečiams išbandyti įvairius senovinius amatus. Jei organizuojate tokią pramogą, reikėtų pasikviesti kelis profesionalus, išmanančius kalvystę, drožybą ir puodų žiedimą. Toks užsiėmimas praplės jūsų draugų istorijos žinias, išmokys naujų įgūdžių, o gal net atskleis talentų. Pasibaigus darbams baltai švenčia – dainuokite liaudies dainas ir šokite liaudiškus šokius.

Daugiau idėjų
Balta pirmoji komunija Balta pirmoji komunija
2022/02/04
Party Inbox
Kalėdiniai žaidimai Kalėdiniai žaidimai
2021/12/20
Party Inbox
Heloviniškas namų dekoras Heloviniškas namų dekoras
2022/02/04
Party Inbox
Čigonų vestuvių vakarėlio idėjos Čigonų vestuvių vakarėlio idėjos
2022/02/04
Party Inbox

Sekite mus Instagram #ČIAGYVENAŠVENTĖS

Safari - šventės tema, kuri nepaliks abejingų! Go wild for a while! Ar matei mūsų naująją SAFARI kolekciją? Įneškite natūralumo į artėjančias šventes!
#easter #easterdecoration #ideaforeaster #tablerunner #moss #velykos #velykinesdekoracijos #dekoracijosvelykoms #stalotakeliai #dekoratyvinessamonos #samano #idejosvelykoms #velykosartėja #velykos2021 #partyinbox #čiagyvenavelykos Su artėjančiomis Velykomis! Artėjant Velykoms nepamirškite ir žavių stalo akcentų: padėkliukų ir stalo takelių, kurie suteikia stalo dekorui papildomo žavesio! ❤️

#easter #easterdecoration #tablerunner #ideaforeaster #velykos #stalotakeliai #stalopadekliukai #dekoracijosvelykoms #idejosvelykoms #velykosartėja #velykos2021 #partyinbox #čiagyvenavelykos

www.partyinbox.lt svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.

DĖMESIO! Jūsų patogumui helio balionų puokštes, balionų girliandas-arkas PRISTATOME VILNIUJE