Jau greitai jums pristatysime atsinaujinusią el.parduotuvę!

Dėlionės - originali teminio gimtadienio idėja

2015-09-11

Vaiko gimtadienis – nuostabi diena ir vaikui, ir jo tėveliams, kurie  stengiasi sukurti nepaprastą ir įsimintiną šventę savo atžalai. Visada norisi, kad gimtadienio tema būtų įdomi ir originali, todėl, dar gerokai prieš didžiąją šventę, prasideda idėjų generavimo procesas. Vieni tėveliai šios šventės rengimui  minčių semiasi internete, kiti – iš įvairiausių žurnalų, tačiau idėjų toli ieškoti nereikia, nes jūsų vaikas ir yra pati geriausia užuomina, kokia turėtų būti jo gimtadienio tematika.

Taip nutiko ir šį kartą, kai puzzle gimtadienio tema buvo pasirinkta todėl, kad mažoji jubiliatė pastaruosius metus buvo itin susidomėjusi dėlionėmis. Tad, ilgai nesvarsčius, buvo nuspręsta – šiais metais gimtadienyje karaliaus puzzle! Deja, ne viskas taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, nes dėlionės gimtadienio tematika yra išties unikali ir net internete rasti įkvepiančių nuotraukų, iš kurių būtų galima pasisemti idėjų, yra labai mažai. Taigi, beliko pasitikėti tik savo kūrybine gyslele ir fantazija!

Gimtadienio atributika: nebijokite spalvų

Su kokiomis spalvomis siejasi dėlionės? Atvirai pasakius, dėlionės – tai spalvų ir įvairiausių atspalvių kratinys, todėl išskirti kelias dominuojančias yra labai sunku. Kita vertus, nors gimtadienio tematika – puzzle, tačiau šventė jokiu būdu negali būti padrika, jai irgi reikia vientisumo, kad viskas atrodytų skoningai ir originaliai. Tokių tradicinių spalvų, kaip geltona, žalia ir raudona buvo atsisakyta, nes jos per daug tradicinės, šiek tiek pabodusios ir primena ne dėlionę, o Lego kaladėles. Tad gimtadienio akcentais tapo gelsva, rožinė ir vandenyno spalvos – jos energingos, gyvos, jaukios, tačiau ne per daug mergaitiškos.

Stalo papuošimas ir kiti serviravimo ypatumai

Vaikų gimtadieniams idealiausiai tinka vienkartiniai indai: jie žaismingi, saugūs, o ir tėveliams po šventės reikia mažiau tvarkytis. Gražu ir praktiška! Šventinio stalo papuošimui buvo pasirinktas trijų spalvų derinukas: ant šviesiai gelsvos staltiesės dailiai išdėliojome ryškiaspalvius rožinius ir vandenyno spalvos indus.

Net ir pačią neįprasčiausią gimtadienio temą galima įgyvendinti, į pagalbą pasitelkus stalo serviravimo akcentus, spalvingus, vienspalvius indus ir nebūtinai teminius, kurie paprastai būna dekoruoti įvairiaspalviais piešinėliais, bei šiek tiek fantazijos. Žinoma, nepamiršome ir pagrindinės gimtadienio atributikos – dailių,  rankomis iškarpytų dėlionės detalių, pritvirtintų prie medinių pagaliukų. Toks žaismingas ir spalvingas stalo papuošimas sužavėjo ir mažus, ir didelius.  

Gimtadienio gėrybės

 Tėvelius vaišinome lengvais užkandžiais: vieno kąsnio sumuštinukais, suktinukais ir kitais skanėstais. Tuo tarpu, vaikai mėgavosi sausomis užkandėlėmis ir išties nepaprastais dėlionės sumuštinukais, kurie sausainių formele buvo išpjaustyti į nuotaikingas dėlionės formos detales. Gimtadienio stalo hitu tapo guminukai, kurie savo spalvomis ne tik derėjo prie gimtadienio spalvinės atributikos, bet  buvo ir be galo gardūs. Nemažesnio populiarumo sulaukė šokoladiniai šaukšteliai ir cake-pops‘ai. Visgi, visus šiuos skanėstus nustelbė stalo karaliumi pramintas – gimtadieninis tortas, nubarstytas spalvingomis dėlionės detalėmis. Taigi, net ir maistas bei skanėstai tapo išties svarbia gimtadienio dekoracijų dalimi ir išlaikė vientisą šventės tematiką.

​ Šventės dekoracijos – kruopštaus darbo rezultatas

 

 

 

 

 

 

 

Dėlionės tematika išties labai originali, tačiau net ir keisčiausią idėją, pasitelkus fantaziją ir įdėjus pastangų,  galima sėkmingai įgyvendinti. Visos dekoracijos buvo pagamintos rankomis:   internete rastos ir iš spalvoto kartono iškirptos dėlionės detalės  tapo vardine girlianda, smeigtukais maistui papuošti ir staltiesės dekoro elementais. Žinoma, koks gimtadienis be balionų? Prie pasirinktų spalvų buvo priderinti ryškiaspalviai balionai, kurie itin traukė mažųjų šventės dalyvių žvilgsnius.

Pramogos ir linksmybės

Gimtadienio šventė vyko žiemą, todėl buvo nuspręsta ją  paminėti žaidimų kambaryje „Ledinukas Navy“, kuris mažiesiems gimtadienio dalyviams pasiūlė itin daug linksmų pramogų ir atrakcijų. Mes, savo nuožiūra, paruošėme atskirą žaidimų kampelį, kuriame karaliavo dėlionės – vaikai galėjo dėlioti paprastesnes dėliones arba kitaip atskleisti  individualius  kūrybinius gebėjimus: ant balto popieriaus lapo buvo atspausdinti ir ant tvirtesnio kartono užklijuoti dėlionių trafaretai – ant jų šventės dalyviai galėjo nupiešti savo piešinį ir vėliau jį iškarpyti į dėlionės detales ir taip susikurti savo dėlionę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O svečiai, nenorintys piešti, galėjo tiesiog nuspalvinti ir išsikarpyti jau paruoštus dėlionės trafaretus.

Linksmą gimtadienio šventę vainikavo bendra svečių fotosesija su linksmais aksesuarais.

Taigi, žaidžiant stalo serviravimo akcentais, spalvomis, jų deriniais ir kuriant originalią atributiką, net ir pati netikėčiausia gimtadienio tema gali būti sėkmingai įgyvendinta. Reikia tik noro, laiko, pastangų ir fantazijos, kurios mylintys tėvai tikrai nestokoja.

Stalo serviravimas ir vienkartiniai indai

Tortas: Lara Saule

Cake-pops: Spoon to the Moon 

Foto: Renata Riškutė-Skrebūnė

Partyinbox.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su partyinbox.lt slapukų politika.

Sutinku